poniedziałek, 26 listopada 2012

“Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła.” Nicole S. Young

“Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła.” 
Nicole S. Young
Dzięki uprzejmości wydawnictwa Helion przedstawiam Wam książkę “Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła.” autorstwa Nicole S. Young.

Wydawnictwo: Helion Rok wydania: 2012 Ilość stron: 288 Oprawa: miękka
Książka wydana jest bardzo pięknie. Przyjemny w dotyku błyszczący papier oraz masa zdjęć, do których jeszcze wrócimy.

Autorka prowadzi nas po kolei przez kolejne zagadnienia fotografii. Zaczynając od podstaw poprzez sprzęt fotograficzny i oświetlenie aż po stylizację, kompozycję i obróbkę zdjęć. Książka podzielona jest na siedem rozdziałów w których każdy rozpoczyna się obszernym omówieniem tematu kończąc na ćwiczeniach.

2 pierwsze rozdziały to podstawowe informacje na temat podstaw fotografii podane w prosty i przyswajalny dla każdego sposób. Jeśli nie mamy jeszcze własnego aparatu a przygoda z fotografią dopiero przed nami, to dowiemy się tutaj jakimi kryteriami powinniśmy się kierować przy wyborze własnej lustrzanki, oraz jakie akcesoria są dla nas niezbędne.
W kolejnych rozdziałach omawiamy już warsztat, czyli : Oświetlenie , stylizację z rekwizytami oraz kadrowanie wraz z kompozycją. Prezentowane są zdjęcia wykonane na różne sposoby z opisami, jakim szkłem były robione oraz z różnymi wariantami ekspozycji.
Następnie przechodzimy do pracy z Photoshopem. Oczywiście są tam w zasadzie same podstawy potraktowane dosyć pobieżnie. Jednakże nie ma się czemu dziwić , podręczniki do PS są kilka razy grubsze :) Kto nie wie jak działa ten program, lub nie potrafi się nim posługiwać - pozycja obowiązkowa.
Ostatni rozdział, czyli "Za kulisami" to podsumowanie tego, o czym czytaliśmy w praktyce. Na ilustracjach widzimy jak wygląda cały proces czyli od ustawienia wszystkiego , po wykonanie zdjęcia a na koniec potraktowanie tego Photoshopem.

Czy książkę warto kupić ? Ja jestem zdania, że książek nigdy za wiele. Z tej książki dowiedziałam się wielu nowych rzeczy. Wypełniona miłymi dla oka zdjęciami z dobrym komentarzem. Czego chcieć więcej? Marsz do sklepu a później aparaty w dłoń i do dzieła !

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Print