niedziela, 26 października 2014

"Pędzące Jeże" wydawnictwa Egmont

"Pędzące Jeże" wydawnictwa Egmont


Pędzące Jeże to kolejna gra skierowana dla całej rodziny od wydawnictwa Egmont. Z założenia jest to gra dla naszych pociech, jednakże są 2 warianty zasad i przy tym trudniejszym dobrze będą się bawić również starsi uczestnicy. Na pudełku jest informacja, że gra jest od lat 6 jednakże z małą pomocą uważam, że poradzą sobie cztero i pięciolatki. Mój syn ma 5 - gra testowana przez niego wraz z kolegami i bez większych problemów rozumieli zasady i bardzo dobrze się przy niej bawili.
Gra wydana jest bardzo ładnie, solidnie i kolorowo jak to na Egmont przystało. W pudełku znajdziemy 4 drewniane figurki przedstawiające jeże, 55 kart, 36 żetonów do gry, planszę oraz instrukcję zamknięte w małe, zgrabne pudełko.
Zasady gry są dosyć proste - jeże muszą dotrzeć jak najszybciej do pysznych jabłek na linii mety. Brzmi prosto? Jednak wcale takie nie jest :) Którym jeżem wykonamy ruch zależy wyłącznie od nas. Odbywa się to za pomocą kart z plusami lub minusami jednak trzeba pamiętać, że gdy zwycięski jeż dotrze do mety liczymy punkty z kart które zostały nam w ręce. Gra na pewno nauczy dzieci planowania, logicznego myślenia a przy podliczaniu punktów trzeba też się wykazać umiejętnościami matematycznymi :) Rozgrywka nie powinna zająć więcej niż 20-30 min, dlatego dzieci do tego czasu na pewno się nie znudzą i pozostaną skupione na grze.
 Dodam jeszcze, że zarówno  w przypadku Pędzących Żółwi , tak samo Pędzące Jeże są wydane w pudełku które nie zajmuje zbyt wiele miejsca. Polecam zabierać grę ze sobą gdy wychodzimy do znajomych czy do parku np. Tak samo robiliśmy z ich poprzedniczką - żółwiami - teraz jednak będą nam towarzyszyć przeurocze jeże :) Nie pozostaje mi nic innego jak z czystym sumieniem polecić Pędzące Jeże wszystkim, którzy lubią się dobrze bawić ze swoimi pociechami. Nie pożałujecie wydanych na nią pieniędzy !

Wydawca gry : Egmont
Wiek graczy    : 6 - 1o6 lat
Ilość graczy      : 3-5
Czas rozgrywki: 30 min.
1 komentarz:

  1. gra wygląda bardzo ciekawie :) może warto kupić coś takiego dla dziecka :) lepsze to niż zostawienie go przed tv

    OdpowiedzUsuń

Print