niedziela, 2 grudnia 2012

Ujęcia ze smakiem. Kulisy fotografii kulinarnej i stylizacji dań

Ujęcia ze smakiem. 

Kulisy fotografii kulinarnej i stylizacji dań


Hélène Dujardin jest zawodową fotografką kulinarną oraz stylistką potraw. Jej zdjęcia zdobią strony wielu książek kucharskich oraz czasopism. Jako była kuchmistrzyni, sama przygotowuje większość fotografowanych potraw. Jej blog cieszy się olbrzymim uznaniem wśród miłośników blogów kulinarnych.
„Być może Ty także chciałbyś posmakować kariery fotografa kulinarnego. A może chciałbyś po prostu umieć robić dobre zdjęcia różnych dań na potrzeby prowadzonego bloga lub do czasopisma; może szukasz nowego, ciekawego pomysłu na urozmaicenie fotograficznego portfolio, a może chcesz się przekonać „z czym się je fotografowanie jedzenia”. To nieistotne. Nauka, eksperymenty — czy też czysta zabawa — wszystko to będzie o wiele bardziej satysfakcjonujące, jeśli nauczysz się panować nad najważniejszymi elementami sztuki fotografowania, które umożliwią Ci stworzenie zdjęć, na widok których będzie ciekła ślinka. (…) Wskazówki zawarte w tej książce mają za zadanie pomóc Ci w opanowaniu fotografii kulinarnej w szerokim zakresie. Sztuka fotografii nie zaczyna się bowiem na otrzymaniu zlecenia, i nie kończy na naciśnięciu spustu migawki. Wiedz też, że choć istnieją pewne ogólne wytyczne, ułatwiające tworzenie dobrych zdjęć, to Twoje podejście będzie jedyne w swoim rodzaju, podyktowane osobowością, posiadanym sprzętem, gustem, estetyką i budżetem… Niezależnie od tego, spójny proces fotografowania ułatwi Ci przekazanie widzom określonych uczuć i skojarzeń, związanych z fotografowanymi daniami.”
Hélène Dujardin


Wydawnictwo Helion oddaje w nasze ręce unikalną książkę poświęconą fotografowaniu jedzenia. Desery, kolacje, owoce, bakalie, hamburgery, torty... Brzmi smakowicie? Nie pokazuj tych zdjęć przyjaciołom na diecie! Mogą przybrać na wadze od samego patrzenia na atrakcyjne ujęcia, które będziesz robił po lekturze tej książki. To wyborna strawa dla ducha, przeznaczona zarówno dla domowych miłośników kulinarnej fotografii, jak i dla tych, który z fotografowaniem dań wiążą nadzieję na przyszłą karierę.
Dzięki tej niezwykłej książce w mig opanujesz wiedzę, która pozwoli Ci uwiecznić Twoje kulinarne dzieła. Jak mówi stare powiedzenie, upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu, czyli dobrze zjesz, a przy tym zrobisz fantastyczne zdjęcia. Pamiętaj o jednej żelaznej zasadzie: najpierw fotografujesz, potem konsumujesz! Na początek zdobędziesz trochę wiedzy teoretycznej, dotyczącej sprzętu, kompozycji oraz sposobu oświetlenia fotografowanego obiektu. Potem odkryjesz, jak sfotografować dania główne, dania smażone, sosy, napoje oraz przyrządy do jedzenia. A jeszcze później nauczysz się obrabiać zdjęcia w cyfrowej ciemni - dodawać efekty, korygować wady i udostępniać efekty Twojej pracy. Smacznego!

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Print