piątek, 13 grudnia 2013

Czytam sobie - Bigos z Mamutka

Czytam sobie - Bigos z Mamutka


Czytam sobie to trzy poziomowy program wspierania nauki czytania dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat. 

Poziom 1 (żółta czcionka) - SKŁADAM SŁOWA - 150-200 wyrazów w tekście. Krótkie zdania. 23 podstawowe głoski w tekście czytanym. Ćwiczenia głoskowania

Poziom 2 (zielony) - SKŁADAM ZDANIA - 800-900 wyrazów w tekście. Dłuższe zdania, także złożone z elementami dialogu. 23 podstawowe głoski oraz ćwiczenie sylabizowania.

Poziom 3 ( czerwony ) - POŁYKAM STRONY - 2500-2800 wyrazów w tekście. Użyte wszystkie głoski w dłuższych i bardziej złożonych zdaniach. Alfabetyczny słownik trudnych wyrazów. 

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont w moje ręce ( a dokładniej w ręce mojej 5 letniej pociechy ) trafiła książka z tej serii o wdzięcznym tytule Bigos z Mamutka , którą napisała Małgorzata Strękowska-Zaremba. Co wieczór Paweł opowiada swojej mamie bajki, a za każdą dostaje buziaka. Tego wieczoru wybrał horrorek - w końcu to wersja dziecięca. Bajka opowiada o losach małego Mamutka. Nasz bohater bardzo lubi samotne, nocne spacery. Tej nocy również się wybrał, po drodze krzycząc na całe gardło i budząc innych mieszkańców lasu. Nadciągnął huragan, Mamutek próbował go przegnać ale ten mocno dmuchnął i go porwał ! Co będzie dalej przekonajcie się sami !
Moje 5 letnie dziecko z małą pomocą potrafiło przeczytać to samemu. Tekst jest napisany prostymi wyrazami, czcionka duża, do tego masa obrazków. Książeczka jest wciągająca i na pewno zainteresuje Waszego szkraba. Czyta się ja szybko i przyjemnie i ma się ochotę na jeszcze !

2 komentarze:

  1. Hashlob paved the way as one of the notable, trustworthy and diligent company with a
    diversied array ofsatised customers
    flutter app development

    OdpowiedzUsuń

Print