wtorek, 22 maja 2018

Dieta Raw Food Karoliny i Macieja Szaciłło

Dieta Raw Food Karoliny i Macieja Szaciłło


W moje ręce trafiła książka Dieta Raw Food Karoliny i Macieja Szaciłło. 
Autorzy to znana para zajmująca się zdrowym trybem życia, odżywianiem i medytacją. Prowadzą rozmaite kursy i szkolenia. Jest to już kolejna ich książka, więc mają doświadczenie i swoje grono odbiorców. Uważam, że warto do nich dołączyć. Możecie obejrzeć sobie sami na medytujemy.pl czym się zajmują.
Jeśli chodzi o samą książkę to jest wydana na dobrej jakości papierze z miękką okładką. Ma ponad 200 stron i pełno w niej ślicznych, wręcz zachęcających zdjęć.

Dieta Raw Food jest znana na całym świecie, więc siłą rzeczy dotarła i do Polski. Oczywiście zdecydowanie bardziej znana jest w Stanach, gdzie stosuje ją wielu celebrytów, jednak i u nas nie brakuje jej zwolenników.  Wiele osób twierdzi, że to najbardziej naturalna z diet. W wielkim skrócie (bo zainteresowanych odsyłam do książki) jak nazwa wskazuje jest to dieta oparta na surowych, nieprzetworzonych produktach. Takich, jakich używali nasi przodkowie. Czyli bez zbędnych ulepszaczy, w prostej formie. Głównie są to warzywa i owoce. Należy również pamiętać, że nie mogą być przygotowywane w temperaturze wyższej niż 42 stopnie, ponieważ wtedy zachodzą nieodwracalne zmiany które znacząco wpływają na ostateczną wartość produktu. Ważną sprawą jest również to, że ta dieta nie ma nic wspólnego z głodzeniem się. Wręcz przeciwnie. 
Dieta pozytywnie wpływa na nasze ciało, samopoczucie i oczywiście na masę :)

W książce autorzy zaczynają od prostego i nie dłużącego się wprowadzenia. Mówią jak się przygotować i czego będziemy potrzebować. Następnie przechodzimy bezpośrednio do 20 dniowego planu oczyszczania organizmu. Jest również osobny dział poświęcony deserom. Nie chcę zdradzać za wiele, dlatego napiszę tylko, że warto. 
Warto kupić książkę i spróbować przepisów !

2 komentarze:

  1. UFC 229 Khabib vs McGregor is an upcoming fight by the UFC will be held on October 6 at T-Mobile Arena. Get updates about UFC 229 fight card, start time.

    UFC 229
    UFC 229 Fight Card

    OdpowiedzUsuń
  2. Mam tą książkę i przepisy są naprawdę dobre. Dodam, że uwielbiam wszelkiego rodzaju surówki i dzięki niej mogłam poszerzyć bazę moich ulubionych:)

    OdpowiedzUsuń

Print