czwartek, 8 sierpnia 2013

Basia - Łap kolory

Basia - Łap kolory
gra wydawnictwa EgmontTytułowa dziewczynka powinna być nam już znana. Jest bohaterką serii książek które miałam okazję już Wam przedstawić.
Teraz stała się bohaterką gry Basia  - Łap kolory. W oryginale "Colora Go" stworzonej przez francuzów a zaadaptowanej na polski rynek przez wydawnictwo Egmont.

Jest to prosta gra przeznaczona dla  2 do 4 osób w wieku od 5 lat. Jest to jednak dosyć umowne gdyż nasze "obiekty doświadczalne" ;) nie mają jeszcze 4 i bez większych
problemów poradzili sobie z zasadami, które są proste i przejrzyste. Gra głównie kierowana jest do młodszych odbiorców aby pomóc utrwalać znajomość kolorów , przedmiotów czy
też ich kształtów.  Do tego dochodzi odrobina refleksu i mamy gotowe rozwiązanie na wiele godzin zabawy , która pomijając już wspomnianą prostotę daje nam wiele frajdy i zupełnie nie nudzi nawet, gdy gramy kilka rozgrywek pod rząd.
 
 Jak wygląda rozgrywka ?
Każdemu uczestnikowi wydajemy żetony pomocników w różnych kolorach. Rozkładamy 16 kartoników na stole które przedstawiają różne przedmioty, białą stroną do góry.
Gdy każdy jest już gotowy gracz prowadzący wyciąga kartę na której przedstawiona jest Basia trzymająca piłkę nad głową o danym kolorze. Wtedy wszyscy próbują jak najszybciej położyć żeton pomocnika odpowiedniego  koloru ( pasujący do koloru piłki ) na jednym z kartoników. Oczywiście kto pierwszy ten lepszy. I tak dalej do zakończenia rundy czyli uzupełnieniu wszystkich kartoników przedstawiających przedmioty. Liczymy kto zdobył najwięcej punktów i możemy zaczynać na nowo. Brzmi prosto - prawda ? Bo właśnie tak jest.  Pamiętajmy, że gra skierowana jest do dzieci którym to w zupełności wystarcza. Dodatkowo wywołuje masę emocji w razie sukcesu jak i porażki. Jest też wersja bardziej skomplikowana, w której Basia trzyma wielokolorową piłkę. Gdy dzieci już zapoznają się z prostszą wersją mogą spokojnie zacząć z paroma kolorami na raz.
Moi testerzy to chłopak i dziewczynka, gra obojgu przypadła do gustu. Przemawia za nią prostota, spora dawka emocji jak i atrakcyjna cena. Zdecydowanie polecam na upalne dni jak i długie, zimowe wieczory.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Print