poniedziałek, 30 października 2017

ABC Gotowania 3. Marieta Marecka

ABC Gotowania 3. Marieta Marecka


Marieta Marecka jest zbieraczką i czytelniczką wszelkich publikacji kulinarnych. Zakochana w kuchni, sprzętach kuchennych, przepisach, smakach i zapachach oraz w swoim mężu.  Wiele osób chciałoby gotować, ale przeraża je ogrom pracy potrzebny do przygotowania potraw. Jest to jedynie złudzenie, bo większość dań można zrobić z niewielkim nakładem sił i czasu. I takie właśnie przepisy przedstawia Marieta Marecka. Możemy ją oglądać na ekranie kanału Kuchnia + ale książka to książka. Można ją postawić na półce i sięgnąć po nią w dowolnym momencie jak i również jest piękną ozdobą.
Książki wydawnictwa Egmont to zawsze uczta dla oczu. Ta książka, to nie wyjątek. Wydana pięknie i stylowo. Ponad 300 stron majstersztyku kulinarnego, na pięknym i trwałym papierze.

Na początku dostajemy kilka rad  na temat organizacji pracy oraz kilka tricków. Następnie przechodzimy do dania głównego, a w zasadzie wielu dań.  Są tam zupy, przekąski, dania główne, dodatki, desery i koktajle. Jak widać, jest w czym wybierać i na pewno każda z nas znajdzie coś dla siebie. Ja znalazłam i to wiele!

Przepisy przedstawione są w prosty sposób.  Zawierają informacje dla ilu osób jest przewidziana porcja, jaki długo nam zajmie oraz stopień trudności. Wisienką na torcie są przepiękne zdjęcia, od których nie możemy oderwać oczu a najchętniej popędzilibyśmy prosto do kuchni gotować.

Pozycja ta na stałe zagości w mojej biblioteczce, zresztą jak i obydwie poprzednie.  Jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, niezależnie od stopnia zaawansowania. Warta jest swojej ceny, więc gdy tylko będziecie mieć ją w zasięgu ręki to gorąco zachęcam do zakupienia jej i cieszenia się jej zawartością.


Koniecznie odwiedźcie stronę https://egmont.pl/ 1 komentarz:

Print