piątek, 31 października 2014

"Mumia - wyścig w bandażach" Egmont

 "Mumia - wyścig w bandażach" Egmont


Patrząc na pudełko Mumia : Wyścig w bandażach od razu przychodzą mi do głowy filmy z Indianą Jonesem. Młodsi gracze pewnie nie będą wiedzieć o co chodzi ale dla mnie to taki dodatkowy smaczek. To kolejna gra od wydawnictwa Egmont, która skierowana jest dla całej rodziny. To polska wersja gry Verflixxt!

Gra jest wykonana przepięknie. Dziecku od razu się zaświeciły oczy odkąd zobaczył pudełko a po otwarciu było tylko lepiej! Żetony wykonane są z grubego, trwałego materiału. Pięknie pomalowane, zachęcające do gry - tak bardzo, że musieliśmy zacząć od zaraz ;)
Gra osadzona jest jak już sam tytuł nam wskazuje w tematyce egipskiej. Piramidy, mumie, poszukiwacze skarbów i te sprawy. Wcielamy się w jednego z nich w trakcie naszej wyprawy przemierzając mroczne korytarze piramid. Zasady są proste : zbieramy punkty dodatnie na żetonach z cennymi przedmiotami jednocześnie starając się unikać punktów minusowych które czekają nas gdy wpadniemy w jakieś tarapaty. Wygrywa oczywiście ten gracz, który na koniec będzie miał punktów najwięcej.Trasę wyścigu układamy wg instrukcji lub zupełnie dowolnie.  Ruchy wykonujemy za pomocą kości, przez co gra jest troszkę losowa, jednak pozostaje również miejsce na taktykę.  Wersja podstawowa oferuje 2 zakończenia gry jednakże mamy również z miejsca dołożone dodatki, które oferują urozmaicenie gry na wiele sposobów.

Cena jest adekwatna do masy zabawy która wprost wylewa się z tej gry - nie pożałujecie ani jednej złotówki. Ten tytuł na pewno znajdzie się w naszym TOP3 jeśli chodzi o częstotliwość grania w niedzielne popołudnia. Proste zasady oraz czysta miodność gwarantuje niezapomniane wrażenia dla wszystkich - małych i dużych!
2 komentarze:

Print